lights
18 بهمن 1401 - 20:34

یاسوج رخت »سینمایی« پوشید+ تصاویر

همزمان با اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر، یاسوج کاملا سینمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج به همت اداره‌کل ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره فجر در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و با تبلیغ و اطلاع‌رسانی گسترده در سطح شهر رنگ و بوی شهر یاسوج کاملا سینمایی شد.

یکی از اتفاقات بزرگ حوزه فرهنگ و هنر در کشور برگزاری جشنواره فیلم فجر است که در طول سالهای پس از انقلاب مایه افتخار و آبرو و ارتقای حوزه هنر و سینما در کشور بوده و اکنون سینمای ایران به واسطه برگزاری جشنواره فیلم فجر یکی از سینماهای برتر و فاخر دنیا به شمار می رود.

اما یکی از کارهای خوب و بدیع که موجب گسترش و توسعه فرهنگ سینمایی در کشور شده تمرکز زدایی و اکران فیلم‌های جشنواره فجر در استانهای مختلف کشور است.

در استان کهگیلویه و بویراحمد طی چند سال اخیر فیلم های جشنواره فجر اکران می شود و امسال در بهترین شرایط از مجموع ۲۴ فیلم فجر تعداد ۲۱ فیلم در این استان به نمایش در خواهد آمد.

در همین خصوص محمد سلیمی‌راد معاون سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در رایزنی با سازمان سینمایی داشتیم تعداد زیادی از فیلم‌ها را جهت اکران به استان اختصاص دادند و اکنون با تعامل بسیار خوب  بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی در پی اکران متفاوت فیلم های جشنواره فجر در استان خواهیم بود.

وی با بیان این که افتتاحیه اکران فیلم‌ها را برگزار نخواهیم کرد و تنها اختتامیه را در استان برگزار می‌کنیم گفت: از پیشکسوتان سینمای استان نیز در طول اکران فیلم ها تجلیل به عمل خواهیم آورد.

این مسئول گفت: یکی از اقدامات خوب و کارهای ارزنده اکران دو فیلم از تهیه‌کننده هم استانی به نام‌های چرا گریه نمی‌کنی و آه سرد به تهیه کنندگی یکی تهیه کننده هم استانی است.

وی افزود: هر روز یکی از پیشکسوتان سینمای استان بعد از اکران فیلم ها در لابی به نقد فیلم ها خواهد پرداخت و فضای اداره کل ارشاد اسلامی استان کاملاً سینمایی شده تا بتوانیم یک اکران در خور توجه در کهگیلویه و بویراحمد داشته باشیم.

سلیمی‌راد در ادامه با بیان اینکه فیلم های امسال از لحاظ ژانر تنوع بسیار خوبی دارند گفت: فیلم‌های دفاع مقدسی بسیار خوبی در این جشنواره اکران خواهند داشت فیلم غریب آقای لطیفی و همچنین فیلم سرهنگ ثریا از فیلم‌های خوب این دوره است فیلم کت چرمی هم از فیلم‌های خوب این دوره است سایر فیلم‌ها نیز قطعا مورد توجه اهالی سینما قرار خواهند گرفت البته اکران 2 فیلم در ژانر کودک هم خواهیم داشت و مطمئناً مورد پسند اهالی سینما و همچنین مردم قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1026076