lights
30 بهمن 1401 - 10:00

جزئیات ثبت‌نام حج تمتع در زنجان اعلام شد

مدیر حج و زیارت استان زنجان با اعلام جزئیات ثبت‌نام حج تمتع امسال گفت: حدود 600 نفر از دوران کرونا زائر داریم که بالای 65 سال بودند که سال قبل عربستان اجازه تشرف به این افراد را نداد به همین خاطر امسال در اولویت اعزام قرار دارند.

ابراهیم احدی، مدیر حج و زیارت استان زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره جزئیات اعزام به حج تمتع امسال اظهار کرد: فعلا سهمیه اعزام حج تمتع برای استان زنجان مشخص نشده و به محض اطلاع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر حج و زیارت استان زنجان با اشاره به اینکه در سراسر کشور یک میلیون ثبت‌نامی وجود دارد که تا سال 1386 ودیعه گذاری کرده‌اند، افزود: از کل این آمار سهم استان زنجان 13 هزار نفر است که طبق روال هر سال یک هزار نفر اعزام می‌شد.

احدی با اشاره به اینکه این دسته از ثبت نام کنندگان در همان بازه زمانی اطلاعات خود را به صورت صحیح در سامانه وارد نکرده‍‌‌‌اند، افزود: به همین خاطر سامانه رزرو را راه اندازی کرده‌ایم که این عزیزان پکد فیش را در آن وارد کرده و شماره تلفنشان را وارد کنند.

مدیر حج و زیارت استان زنجان افزود: البته ما پیگیر هستیم که این اطلاعات را بر اساس اطلاعات موجود به‌روز و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود 600 نفر از دوران کرونا زائر داریم که بالای 65 سال هستند، اضافه کرد: سال قبل عربستان اجازه تشرف به این افراد را نداد به همین خاطر امسال در اولویت اعزام قرار دارند.

بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت و طبق  تفاهمنامه حج 1402، 87 هزار و 550 نفر از حجاج کشورمان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند و اقدامات لازم اعم از برنامه‌ریزی‌های اجرایی در حاتل انجام است تا همانند همیشه حجی توام با عزت، کرامت، امنیت و سلامت داشته باشیم.
گفتنی است، ثبت نام از متقاضیان از تاریخ دهم اسفند ماه 1401 انجام می‌گیرد و نام نویسی براساس اولویت تدوین شده صورت می‌گیرد و تمامی متقاضیان باید آمادگی لازم را داشته باشند.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1043941