lights
18 بهمن 1401 - 17:47

یک میلیون ملک دولتی در کشور ثبت شده است

گرگان- مشاور و معاون رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به ثبت حدود یک میلیون ملک دولتی در سامانه سادا، گفت: اجرای قانون مولدسازی حرکت عظیمی در پیشبرد پروژه‌های ناتمام کشور ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک ضرغامی بعدازظهر سه‌شنبه در نشست تخصصی مولدسازی دارایی‌های دولت در گرگان، اظهار کرد: براساس داده های موجود در سامانه سادا (سامانه جامع اموال دستگاه‌های اجرایی) یک میلیون ملک شناسایی شده دولتی ثبت شده است که مولدسازی این املاک حرکت عظیمی در پیشبرد پروژه‌های ناتمام کشور خواهد داشت.

معاون سازمان خصوصی‌سازی افزود: با توجه به گستردگی املاک و فراگیری قانون مولدسازی و همچنین فرصت‌ محدود دو ساله تعیین شده برای اجرای این قانون حجم کار زیادی پیش رو ما قرار دارد.

وی ادامه داد: ارتقای بهره وری و تقویت ارتباط بین دارایی‌های مازاد دولت و پروژه‌های نیمه کاره از جمله دستاوردهای اجرای قانون مولدسازی است.

ضرغامی افزود: به استانداران و مدیران استان‌ها تاکید شده در راستای معرفی پروژه‌های نیمه تمام، طرح‌هایی را که دارای ارزش و اولویت بالاتر هستند معرفی کنند.

مشاوره رییس سازمان خصوصی‌سازی کشور گفت: فروش اموال مازاد دولت در راستای اجرای مولدسازی توسط هیات هفت نفره متشکل از معاون اول رییس جمهور، دبیری وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزرای راه و شهرسازی و کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان روسای مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه تایید می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025497