lights
18 بهمن 1401 - 16:35

اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی به استان گیلان رسید

استاندار گیلان از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در گیلان از هفته نخست اسفند ماه سال جاری خبر داد و گفت: جزئیات استفاده از کالابرگ و فروشگاه‌ها تشریح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، اسدالله عباسی امروز در نخستین جلسه ستاد استانی اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی گیلان در رشت اظهار داشت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی از سیاست‌های دولت سیزدهم برای رفاه اجتماعی مردم است و گیلان به‌عنوان یکی از استان‌های مجری این طرح انتخاب شده است.

استاندار گیلان تصریح کرد: قبلاً که یارانه به حساب مردم واریز می‌شد با توجه به ایام و افزایش قیمت‌ها، یارانه تعیین‌شده به مرور زمان ارزش نسبی خود را از دست می‌داد لذا دولت مردمی و انقلابی برای حمایت از مردم در بخش خرید، طرح کالا برگ الکترونیکی را اجرا می‌کند.

عباسی از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در گیلان از هفته نخست اسفند ماه سال جاری خبر داد و بیان کرد: اکنون در مرحله شناسایی و ثبت فروشگاه‌ها هستیم که از دهم بهمن ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: اعتبار کالابرگ یک ماه زودتر به کد ملی سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به استفاده مردم از کالاهای موردنیاز و ضروری افزود: اگر سرپرست خانوار نخواهد از اعتبار فوق در زمان مقرر استفاده کند مبلغ یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود و می‌تواند این مبلغ را نقدی دریافت کند.

عباسی طرح کالابرگ الکترونیکی را از نظر اقتصادی برنامه خوبی دانست و تصریح کرد: این طرح با هدف حمایت از قدرت خرید مردم و حفظ و نگهداری ارزش نسبی یارانه‌هایی است که به مردم پرداخت می‌شود.

استاندار گیلان تاکید کرد: جزئیات استفاده از کالابرگ و فروشگاه‌هایی که مردم می‌توانند به آنها مراجعه کنند، پیش از اجرا از سوی دبیر و سخنگوی ستاد استانی تشریح می‌شود.

انتهای پیام/612/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025333